آگوست 9, 2022
کرونا درآمد شهرداری ساوه را ۴۳۰ میلیارد ریال کاهش داد

کرونا درآمد شهرداری ساوه را ۴۳۰ میلیارد ریال کاهش داد

[ad_1]

  «سیدمهدی حسینی» روز یکشنبه در جلسه پدافند غیرعامل شهرداری ساوه اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا موجب شد تا یک بحران جدی را در مدیریت شهری تجربه کنیم.

شهردار ساوه اضافه کرد: همزمان با شیوع ویروس کرونا، شهرداری و شورای اسلامی شهر در این عرصه حضور داشتند و تلاش‌های موثری برای مقابله و پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر این بیماری صورت گرفته ‌است.

 حسینی گفت: طبق ارزیابی های انجام شده، کرونا  به طور مستقیم به درآمد شهرداری حدود ۴۳۰ میلیارد ریال خسارت وارد کرد و درآمدها در اسفند ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل محقق نشد و بعضی از فعالیت‌ها نیز تعطیل شد.

وی تصریح کرد: همچنین برخی هزینه های تحمیل شده به شهرداری ساوه برای انجام اقدامات پیشگیرانه که در بودجه نیز پیش بینی نشده بود بار سنگینی بر این نهاد تحمیل کرد.

شهردار ساوه اظهار داشت: با توجه به وجود زیرساخت های پیش بینی شده، زمینه برای ارائه خدمات به صورت غیرحضوری از ابتدای تیر امسال فراهم شده و به زودی از آن رونمایی خواهد شد.

وی افزود: ویروس کرونا هنوز مهار نشده و خطر شیوع آن در صورت بی توجهی به مسایل بهداشتی و پروتکل ها همچنان وجود دارد؛ از این رو باید با جدی انگاشتن خطر و فعالیت های آگاهی بخش و آموزش های شهروندی مردم را متوجه شرایط کنیم.

حسینی گفت: ماسک و تجهیزات ایمنی برای کارکنان شهرداری به ویژه کارگران سازمان پسماند و فضای سبز در این مدت تامین شد تا آسیبی متوجه کارکنان نشود.

وی افزود: اقدامات پدافند غیرعامل در راستای مصون سازی شهر و شهروندان و حفاظت از دارایی های عمومی در بخش های کالبدی،  زیرساختی و نیروی انسانی ساکن در شهر است.

حسینی اظهار کرد: به دلیل اهمیت پدافند غیرعامل،  شهرداری ساوه نسبت به تهیه طرح جامع در این خصوص اقدام نموده تا نقشه راهی برای ایمن سازی شهر از تهدیدات احتمالی و پیشگیری در مواقع بحرانی تهیه شود.

شهر ساوه با ۲۳۰ هزار نفر جمعیت دارای ۲ منطقه شهرداری و افزون بر ۲۰ منطقه حاشیه نشین است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.