آگوست 15, 2022
کرونا در تربت‌جام هم وضعیت قرمز را رد کرد

کرونا در تربت‌جام هم وضعیت قرمز را رد کرد

[ad_1]

مرتضی حمیدی روز چهارشنبه در گفت و با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر روند گسترش بیماری کرونا در این شهرستان به روزهای اوج خود رسیده است از این رو  با برگزارکنندگان تجمعات در این منطقه به صورت قانونی برخورد خواهد شد.

وی تاکید کرد: برابر مصوبات ستاد مدیریت کرونای تربت جام تمامی مراسم عروسی، عزا و سایر تجمعات حتی در منازل ممنوع است و در صورت رعایت نکردن این مصوبه با برگزارکنندگان این گونه مجالس برابر دستور دادستانی به شکل قانونی برخورد خواهد شد.

فرماندار تربت جام گفت: تمامی پارکها، شهربازی و مراکزی که منجر به تجمع شود به هیچ عنوان تا اعلام وضعیت زرد یا سفید بازگشایی نخواهد شد و استفاده از ماسک در ادارات الزامی است.

حمیدی افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون آزمایش ۶۱۲ نفر در این شهرستان مثبت اعلام شده است و ۵۵۵ بیمار پس از بستری در مراکز درمانی تربت جام بهبود یافته‌اند و متاسفانه ۴۷ شهروند تربت جامی بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

وی ادامه داد: از تمامی علمای شیعه و اهل سنت خواستاریم با تریبونی که در دست دارند نسبت به اوضاع خطرناک این بیماری اطلاع رسانی کنند و از مردم بخواهند همچون ماههای گذشته که اوضاع این شهرستان به حال عادی برگشت  با دستگاههای متولی همکاری کنند تا بتوانیم این ویروس را شکست داده و به روزهای خوب گذشته بازگردیم.

دو روز پیش یعنی در نهم تیر ماه ۱۳۹۹ اعلام شد که وضعیت شهر مشهد از لحاظ ابتلای به کرونا از مرحله قرمز هم عبور کرده و “هشدار بسیار بالا” برای این کلانشهر به لحاظ بیماری کرونا اعلام شده است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۲۷ هزار و ۶۶۲ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان ۱۰ هزار و  ۸۱۷ تن را در کشور گرفته است.

همچنین تاکنون ۱۸۸ هزار و ۷۵۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و سه هزار و ۴۹  نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

مرکز شهرستان مرزی و ۱۴۰ هزار نفری تربت‌جام در فاصله ۱۶۷ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است.

این شهرستان شامل چهار شهر، ۱۳ دهستان و ۲۵۱ روستاست.

تربت‌جام از سمت شمال شرق هم مرز با کشور ترکمنستان و از سمت شرق هم مرز با کشور افغانستان است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.