آگوست 15, 2022
کرونا پرستاران فرانسه را خسته کرده است

کرونا پرستاران فرانسه را خسته کرده است

[ad_1]

به گزارش ایرنا، فرانس ۲۴ یکشنبه شب گزارش داد، این نظرسنجی که توسط اتحادیه ملی پرستاری فرانسه از ۶۰ هزار نفر تهیه شده نشان می‌دهد که نیمی از پرستاران این کشور به دلیل لغو تعطیلات و افزایش حجم کار ناشی از شیوع ویروس کرونا احساس خستگی می‌کنند.

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که ۵۷ درصد از پاسخ دهندگان در وضعیت خستگی جسمی یا روحی قرار دارند.

درصد خستگی پرستاران فرانسه پیش از گسترش ویروس کرونا در این کشور حدود ۳۳ درصد بوده است.

بر اساس این گزارش، نتایج نظرسنجی تأکید بر فشارهایی است که در بخش بهداشت و درمان در اروپا احساس می‌شود که در موج اول شیوع همه‌گیری تحت فشار بی سابقه‌ قرار داشته و هم اکنون نیز با پذیرش بیماران جدید رو به‌رو هستند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که یک سوم از پرستاران بر این باورند که بیمارستان‌های فرانسه در دوران شیوع کرونا نسبت به دوران قبل از آن با کمبود کادر درمان روبه‌رو هستند و دو سوم از پرستاران می‌گویند که از زمان شیوع کرونا شرایط کار بدتر شده است.

از هر پنج پرستار یک نفر می‌گوید که از ماه مارس (خرداد) به تعطیلات نرفته‌ است.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در فرانسه تا کنون ۶۹۱ هزار و ۹۷۷ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و ۳۲ هزار و ۵۸۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

شمار بهبودیافتگان نیز یکصد هزار و ۸۲۸ نفر گزارش شده است.

شیوع دوباره کرونا در فرانسه در حالی رو به وخامت است که کارشناسان بهداشت و درمان در خصوص پرشدن بیمارستان‌های این کشور و کمبود امکانات درمانی و بهداشتی هشدار داده‌اند. شورای عالی علمی پزشکی فرانسه با بیان اینکه ویروس کرونا تا تابستان سال آینده در این کشور خواهد ماند از احتمال قرنطینه منطقه‌ای و اعمال محدودیت‌های شدید در روزهای آینده در لیون و سه شهر دیگر خبر داده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.