اکتبر 4, 2022
یمن: با هرگونه دخالت نظامی ترکیه مقابله خواهیم کرد

یمن: با هرگونه دخالت نظامی ترکیه مقابله خواهیم کرد

[ad_1]

به گزارش تارنمای یمن پرس، العزی نوشت: با هرگونه دخالت نظامی ترکیه در کشورما مقابله خواهیم کرد و گورستان آناتولی و آن نبردهای هولناکی را که اجداد بزرگ ما رهبری و جنگ کردند را به یادها خواهیم آورد.

وی در ادامه نوشته است: ما از گذشته تا حال همیشه از یمن محافظت کردیم. در مقابل یمن و شرافت یمن کوتاه نمی‌آییم بلکه فداکاری می‌کنیم، می‌جنگیم و مقاومت می‌کنیم و این یکی از شریف‌ترین نعمت‌های خدا برای ما و پدران ما است.

برخی منابع مدعی شدند، کشتی‌های جنگی ترکیه در آب‌های بین‌المللی نزدیک استان أرخبیل جزیره سقطری در حرکت بوده و در حال نزدیک شدن به سواحل این استان هستند

پیش‌تر تارنمای فرانسوی «اینتلیجنس آن لاین» گزارش داده بود، استحکامات نظامی ترکیه به استان شبوه واقع در جنوب یمن رسیده است.

براساس این گزارش، مستشاران و نظامیان ترکیه پیش‌تر در پوشش سازمان‌های امدادرسان وارد یمن شده بودند و این مستشاران هم اکنون در استان‌های شبوه و مأرب حضور دارند.

در همین رابطه منابع خبری گزارش دادند، ترکیه قصد دارد همانند لیبی در یمن نیز به صورت مستقیم دخالت کند.

عربستان و امارات از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کردند.  

بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شده و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.