دسامبر 2, 2022

یک Bonfire of Darkness

[ad_1]

یک بار دیگر آن را اتش شب موشک در حال صیقل با برس گردان از طریق هوا جیغ, به عنوان آنها بروید و آتش سوزان آمیزش خوردن در تاریکی. کودکان از سراسر بریتانیا با داشتن یک زمان خوب سوزاندن effigies از Guy Fawkes در حالی که تماشای sparklers کاترین چرخ و روم شمع. هر کسی فکر می کنم که در تاریخ 5 نوامبر یک جشن Guy Fawkes خود تاریخی خائن که در حال حاضر شده است جاودانه در این روز شادی و تعجب می کنم.

اتش شب است که از لحاظ فنی جشن خنثی کردن از ‘طرح باروت’. آخرین سلطنتی پادشاه, دختر هنری هشتم, ملکه الیزابت تصمیم گرفتم در اوایل سلطنت خود را برای حمایت از زبان انگلیسی پروتستان کلیسا و تبدیل آنها عالی استاندار. در 1570 پاپ پیوس پنجم بی درنگ طرد او اما جانشین او رفت و یک قدم بیشتر پاپ گرگوری سیزدهم اقدام به منظور ترور او در 1580. در طول سال سلطنت او های مختلف کاتولیک توطئه چالش خود را با هدف جایگزینی او با یک کاتولیک پادشاه و بازگشت انگلستان به آن “پیر دین”. الیزابت رشد کمتر و کمتر تحمل کاتولیک همراه با پیروان دینی و آزار و اذیت آنها را ساخت کلیسای کاتولیک به طور موثر غیر قانونی است. در 1559 او معرفی 12p جریمه برای عدم حضور در کلیسا و روحانیت کاتولیک که حاضر به سوگند برتری خود را از دست داده ، بعد از آن در سلطنت خود را به او معرفی یک قانون که در آن حضور جرم بود و مجازات بسیار خوب بالا و گفت: یا تنظیم از جرم به توان گفت انجام مجازات اعدام. در 1581 جریمه برای عدم حضور در کلیسا مطرح شد به £20 یک پدیداری بالا با توجه به مقدار متوسط شوالیه به دست آورده در حدود 50 پوند در سال است. ایجاد الیزابت من بعدها کلیسای انگلستان اما چپ در پی آن اراذل و اوباش از ناراضی کاتولیک.

زمانی که الیزابت من درگذشت کاتولیک بریتانیا بودند بسیار خوشحال و امیدوار است که جدید شاه جیمز یکم انگلستان را با او تازه تحمل به سلطنت خود را. این اتفاق رخ نداد کاملا به عنوان برنامه ریزی شده. جیمز تنها بسیار کمی تحمل بیشتری از الیزابت تا سوم تلاش در زندگی مذهبی کاتولیک توطئه گران. او سپس به معرفی یک قانون نیاز هر شهروند به سوگند وفاداری انکار اقتدار پاپ بیش پادشاه. به کاتولیک ها این بود که به سادگی بدعت.

طرح باروت یکی از این تلاش ها در زندگی من جیمز توسط کاتولیک تروریست ها. سیزده کاتولیک restorationists گرد هم آمدند و برنامه ریزی شده در جزئیات برای منفجر کردن پارلمان به طور موثر کشتن پادشاه و تمام اعضای پارلمان پروتستان اشراف در حضور رندر انگلستان با هیچ داخلی رهبری است. رابرت Catesby بود متفکر پشت این طرح با همکار خود توطئه گران; Thomas زمستان , رابرت, زمستان, جان رایت, کریستوفر رایت, رابرت Keyes, توماس پرسی جان گرانت Ambrose Rokewood آقا Everard Digby, فرانسیس Tresham و توماس بیتس. نهایی conspirator شد Guy Fawkes یک مرد نظامی با 10 سال تجربه مبارزه با اسپانیا در برابر هلند یک استاد از مواد منفجره و تاکتیک های.

این طرح برای قرار دادن بشکه از مواد منفجره در زیر خانه اعیان که آنها اجاره کرده بود و منفجر کردن آنها در تاریخ 5 نوامبر دولت افتتاح مجلس. Guy Fawkes با تجربه نظامی بود به نقش کلیدی چاشنی در حالی که رفقای خود را از شمال به رهبری الهام بخش قیام پس از پادشاه مرده بود. اما یک نامه ناشناس فرستاده شد به پروردگار Monteagle روز جمعه 26 اکتبر هشدار داد که او را به اقامت در خارج از پارلمان در 5. به طرز عجیبی توطئه گران دانست و در مورد حرف و هنوز هم حل و فصل به حمل با خیانت خود را. پادشاه دیده می شود این نامه دستور داد یک جستجو کامل از مجلس و زیرزمینهای در زیر آن. Guy Fawkes در عمل تلاش برای خروج از انبار کامل با بشکه باروت بود و به سرعت دستگیر شد. کاتولیک تروریست ها سعی در ژانویه 27 1606 و اعدام شد.

پس چه است اتش شب ؟ آن را نشانه سقوط باروت طرح 5 نوامبر 1605 ما جشن می گیرند این واقعیت است که Guy Fawkes گرفتار شد و رایت تصویر خود را در یک اتش همانطور که اتفاق افتاده است به من تا به حال این طرح موفق بوده است. این است که یک روز تعطیل عمومی بسیار تیره مبدا و تا حدودی گیج کننده اخلاق است. در تمام لذت و سبکی جدی از خیانت و تروریسم را فراموش کرده است و به همین دلیل این تعطیلات وجود دارد. ما در 9/11 با ترس و غم و اندوه در زندگی از دست داده و نفرت نسبت به ستمگران که هماهنگ آن است. ما در جنگ مانند افغانستان و عراق قرار است داستان از جلال تماشای مرگ عوارض درگیر با نفرت و درد. پس چرا ما در اتش شب و لبخند ؟ شاید ما به افتخار این واقعیت است که یک عمل تروریستی متوقف شد و مجرمان, گیر افتاد, اما فراموش نکنیم که تروریسم از هر نوع و هر درجه ای است شیطانی و ضد انسانی و به طور کلی نفرت. اجازه دهید آن را به یک درس برای همه ما است که از هر نقطه خارجی و یا داخلی از یک حمله ممکن است می آیند و نابودی کشور ما است. بیشتر از همه, اجازه دهید آن را متحد ما در برابر این تاریکی و یک درس برای کسانی که مایل به انجام آسیب برساند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *