اکتبر 4, 2022
۱۴۷ بنای غیر مجاز در آذربایجان‌غربی قلع و قمع شد

۱۴۷ بنای غیر مجاز در آذربایجان‌غربی قلع و قمع شد

[ad_1]

مهدی سرخوش روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال ۴۸ هکتار تغییر کاربری غیر مجاز در اراضی کشاورزی استان شناسایی و به تعداد ۵۰۵ مورد اخطار توقف عملیات توسط گشت های حفاظت از کاربری اراضی کشاورزی استان صادر شده‌است.

وی با اشاره به اهمیت ترویج، آموزش و اطلاع رسانی و حفاظت از اراضی کشاورزی اضافه کرد: در راستای امر ترویج، آموزش و اطلاع رسانی در خصوص بهره برداری و حفاظت از اراضی کشاورزی، دوره های آموزشی ترویجی برای بهره برداران، تشکل ها و دهیاران به میزان ۱۲۹ نفر روز و دوره آموزشی ویژه کارکنان به میزان ۹۷ نفر روز در سطح استان برگزار شده که در طول سال تداوم دارد.

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: به منظور توسعه خدمات دولت الکترونیک، در این بازه زمانی اطلاعات ۲۵۰ پرونده واگذاری در سامانه جامع اطلاعات اراضی استان ثبت شده‌است.

سرخوش با اشاره به تحقق ۱۷۰ درصدی برنامه وصول عواید حاصل از فروش اراضی منابع ملی واگذار شده برای طرحهای کشاورزی و غیر کشاورزی افزود: از مردم درخواست می شود در شناسایی تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی در سطح استان، سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی را یاری کنند.

وی گفت: با هدف تقویت ارتباط مردمی و برای اطلاع رسانی جهت پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی گشت های سامانه ارتباط مردمی ۱۳۱ ویژه حفاظت از اراضی کشاورزی استان به صورت شبانه روزی آماده برخورد با متخلفان و سودجویان در اراضی کشاورزی و دریافت گزارشات مردمی هستند.

وی اظهار داشت: آذربایجان غربی دارای ۸۰۰ هزار تا یک میلیون هکتار اراضی زراعی و کشاورزی قابل کشت است.

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: در سال های اخیر سودجویان در صدد تغییر کاربری این اراضی برآمده اند که با برخورد قانونی مراجع ذیربط از بسیاری از تغییر کاربری ها ممانعت شده است.

به گزارش ایرنا این استان سالانه بیش از ۶.۲ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی را تولید و روانه بازار مصرف می کند.

سیب، انگور، چغندر قند، گندم و انواع محصولات زراعی و میوه های هسته دار تابستانی از مهمترین محصولات تولیدی در آذربایجان غربی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.