نوامبر 26, 2022
۲۰ رای الکترال پنسیلوانیا در چنگ بایدن

۲۰ رای الکترال پنسیلوانیا در چنگ بایدن

[ad_1]

بایدن اکنون ۲۶۴ رای الکترال در سبد خود دارد و با کسب تنها ۶ رای الکترال دیگر، به عنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا به کاخ سفید راه خواهد یافت. ترامپ هم فعلا ۲۱۴ رای الکترال دارد و تقریبا دیگر امیدی به پیروزی در این دوره از انتخابات ندارد.

به گزارش بامداد جمعه ایرنا به نقل از رسانه های آمریکا، تا کنون ۹۸ درصد آرا در ایالت پنسیلوانیا که ۲۰ رای الکترال ارزشمند دارد، شمارش شده و نتایج بدست آمده تا اینجا، حاکی از آن است که بایدن به راحتی می تواند این ۲۰ رای الکترال را در سبد خود بریزد و کلید ورود به کاخ سفید را دریافت کند.

بایدن روز چهارشنبه گذشته بیش از ۶۰۰ هزار رای از ترامپ جمهوری خواه در ایالت پنسیلوانیا عقب تر بود. حالا نه تنها از او در این ایالت کلیدی سبقت گرفته بلکه توانسته فاصله خود با ترامپ را به حدود ۲۰ هزار رای افزایش دهد. به نظر می رسد این فاصله با ادامه روند شمارش آرا، بیشتر هم بشود.

از ۹۸ درصد آرای شمرده شده در ایالت پنسیلوانیا، بایدن ۴۳۲۴۱۵۱ رای و ترامپ ۴۳۰۴۴۱۹ رای کسب کرده اند. به عبارت دیگر، بایدن تا کنون ۴۹.۶ درصد آرا و ترامپ هم ۴۹.۳ درصدآرای ایالت پنسیلوانیا را به خود اختصاص داده اند.

بایدن همچنین در ایالت جورجیا از ترامپ پییش گرفته است. با توجه به اینکه فاصله تعداد آرای دو رقیب در این ایالت که ۱۶ رای الکترال دارد، فاصله چندانی نیست، احتمال شمارش مجدد آرا در این ایالت وجود دارد.

بایدن همچنین در ایالت نوادا با ۶ رای الکترال پیشتاز است و پیروزی او دراین ایالت هم تقریبا قطعی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *