سپتامبر 29, 2022
۲۲ هزار دانش آموز گچسارانی برای سال تحصیلی جدید نام نویسی کردند

۲۲ هزار دانش آموز گچسارانی برای سال تحصیلی جدید نام نویسی کردند

[ad_1]

به گزارش ایرنا،ایوب مقیمی یکشنبه شب در آئین تجلیل از خبرنگاران گچساران اظهار داشت: پیش بینی می شود امسال ۲۵ هزار دانش آموز گچسارانی در مقاطع مختلف تحصیلی نام نویسی کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره هزینه های ثبت نام عنوان کرد: مدارس حق اجبار والدین برای پرداخت پول هنگام ثبت نام ندارند و تاکید کرد: بازرسان آموزش و پرورش بر نحوه نام نویسی دانش آموزان نظارت دارند.

رئیس اداره آموزش و پرورش گچساران هزینه برگزاری کلاس ها به صورت آنلاین را بیشتر از کلاس های حضوری برآورد کرد و افزود: با توجه به تجربه برنامه آموزشی شاد و فرصت تابستان نواقص این برنامه تا حدودی برطرف شده و شرایط بهتری برای فراگیری مطالب درسی در سال جدید به صورت آنلاین فراهم شده است.

مقیمی اظهار داشت: بخش عمده ای از دانش آموزان گچسارانی به زیرساخت های اینترنتی و کلاس های آنلاین دسترسی دارند.

رئیس اداره آموزش وپرورش گچساران بیان کرد: در صورت نیاز به برگزاری کلاس های درس به صورت غیرحضوری از جزوه های آموزشی برای مدارس روستایی و دور دست استفاده خواهد شد.

مقیمی در مورد چگونگی برگزاری کلاس های درس در صورت تداوم وضعیت قرمز بیماری کرونا در گچساران تصریح کرد: برای حفظ فاصله گذاری اجتماعی دانش آموزان در ۲ گروه وارد مدرسه می شود و  هر گروه ۲ ساعت در مدرسه مطالب درسی را فرا می گیرند.

وی همچنین از برنامه ریزی برای برگزاری آزمون کنکور سراسری برای ۵۰۰ دانش آموز این شهرستان در چهار حوزه امتحانی از سوی آموزش و پرورش خبر داد.

مقیمی گفت: آموزش و پرورش آماده برگزاری آزمون کنکور سراسری برای این داوطلبان با رعایت دستورالعمل های پیشگیری از انتشار ویروس کروناست.

هر ساله کنکور سراسری از سوی دانشگاه آزاد اسلامی گچساران برگزار می شد.

امسال برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی آزمون سراسری کنکور در این شهرستان با مشارکت آموزش و پرورش برگزار می شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش گچساران با یادآوری برگزاری آزمون نهایی دانش آموزان در مدت زمان یک ماه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا گفت: نگرانی بابت برگزاری کنکور سراسری وجود ندارد.

مقیمی همچنین از در دست ساخت بودن هفت طرح زمین چمن مصنوعی در مدارس گچساران خبر داد.

وی گفت: این طرح ها که عملیات اجرایی آنها پارسال شروع شده به طور میانگین ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رئیس اداره آموزش و پرورش گچساران ابراز داشت: نوسازی سه باب مدرسه فرسوده از دیگر برنامه های عمرانی است که برای ارتقای فضاهای آموزشی در دست ساخت است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.