ژانویه 27, 2021
۲ طرح عمرانی و خدماتی در مهاباد به بهره‌برداری رسید

۲ طرح عمرانی و خدماتی در مهاباد به بهره‌برداری رسید


بخشدار مرکزی روز چهارشنبه در حاشیه آیین افتتاح این طرح‌ها در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پروژه بهسازی و آسفالت ۱۸ هزار مترمربع از معابر سه روستای “قجی آباد”، “گاپیس” و “گابازله” واقع در بخش مرکزی این شهرستان افتتاح شد.

سلیمان پاکزاد اضافه کرد: برای اتمام این پروژه ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و پنج میلیارد ریال نیز توسط دهیاری این سه روستا تامین شده است.

وی ادامه داد: بهسازی و آسفالت معابر ۹ روستای بخش مرکزی مهاباد هم در صورت تامین به موقع اعتبار تا پایان فصل عمران سال جاری به اتمام خواهد رسید.

پاکزاد با بیان اینکه بخش مرکزی در اخد قیر یارانه‌ای موفق عمل کرده است، اظهار داشت: از سال ۱۳۹۵ تاکنون بیش از ۴۴۰ هزار مترمربع از معابر اصلی و فرعی روستاهای بخش مرکزی آسفالت شده است.

رییس شرکت گاز مهاباد هم در جمع خبرنگاران از افتتاح پروژه گازرسانی به ۲ روستای بخش مرکزی خبر داد و عنوان کرد: طرح گازرسانی به روستاهای “قمطره” و “کلیجه” با ۲۴ میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری رسید.

جلال شمس برهان ادامه داد: با افتتاح این پروژه ۱۵۰ خانوار روستای “کلیجه” و ۱۰۰ خانوار روستای “قمطره” از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری تخصیص اعتبارات عمرانی بخش گازرسانی بیان کرد: سال ۱۳۹۶ ظرفیب نفوذپذیری گاز در سطح شهرستان کمتر از ۴۰ درصد بود اما در حال حاضر این ضریب به ۷۰ درصد رسیده که با افتتاح گازرسانی روستاهای “قمطره” و “کلیجه” میزان نفوذپذیری به ۷۴ درصد ارتقا یافته است.

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت امسال ۳۵ طرح صنعتی، عمرانی و خدماتی با اعتبار بیش از ۸۱۰ میلیارد ریال طی هفته دولت در این شهرستان افتتاح می‌شود.

هفته اول شهریور هر سال به مناسبت شهادت محمدعلی رجایی (رئیس جمهوری) و حجت‌الاسلام محمدجواد باهنر (نخست وزیر) ۲ دولت‌مرد بزرگ انقلاب اسلامی، هفته دولت نام گرفته است.

سال گذشته نیز ۳۵ طرح صنعتی، عمرانی و خدماتی با اعتبار ۸۷۴ میلیارد ریال طی هفته دولت در این شهرستان افتتاح شده بود.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارای ۲ بخش مرکزی و خلیفان است.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *