آگوست 16, 2022
۴۰ پایگاه سلامت کلاس اولی‌های کرمانشاه را می‌سنجند

۴۰ پایگاه سلامت کلاس اولی‌های کرمانشاه را می‌سنجند

[ad_1]

مجید یزدان پناه روز چهارشنبه در حاشیه آغاز طرح سنجش سلامت که در مدرسه «اقبال» کرمانشاه برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهارداشت: این پایگاه ها امسال حدود ۳۲ هزار دانش آموز کلاس اولی استان را از نظر سلامت مورد سنجش قرار می دهند.

وی با بیان اینکه در این پایگاه ها پروتکل های بهداشتی رعایت می شود، گفت: این پایگاه ها هر روز در طول پنج ساعت فعالیت خود تنها به ۲۰ نفر خدمات ارایه می دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه افزود: باتوجه به شیوع بیماری کرونا برای سنجش سلامت کودکان بخش هایی همچون سنجش سلامت دهان و دندان مراقب سلامت و سنجش قد وزن که نیاز به ارتباط مستقیم با کودکان دارند، حذف شده اند.

یزدان پناه عنوان کرد: طرح سنجش سلامت نوآموزان تا ۱۵ شهریور ماه ادامه خواهد داشت و پس از آن کار سنجش کودکان مقطع پیش دبستانی آغاز می شود.

وی با تاکید بر اینکه ۱۵ شهریور ماه تحت هر شرایطی آغاز سال تحصیلی خواهد بود، گفت: اگر در زمان آغاز سال تحصیلی وضعیت ما قرمز باشد تمام‌کلاس ها از طریق شبکه شاد و صدا و سیما برگزار می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه افزود: اگر وضعیت زرد باشد مدارس به صورت زوج و فرد برقرار است و درس‌های تخصصی حضوری و درس های غیرتخصصی از طریق شبکه شاد ارایه می شود.

یزدان پناه تاکید کرد: با این حال در صورتی که وضعیت سفید در هر یک از شهرستان ها برقرار شود کلاس ها را به صورت عادی برگزار می کنیم.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از ۳۲۵ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.