دسامبر 2, 2022
۴۵.۲ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی فروخته شد

۴۵.۲ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی فروخته شد

[ad_1]

بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی روز سه شنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۹ را اعلام و در خصوص برگزاری حراج جدید اوراق بدهی دولتی در تاریخ ۴ شهریور ماه سال جاری و فهرست اوراق عرضه شده در آن را اطلاع‌رسانی کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، طی برگزاری دوازدهمین مرحله از این حراج اوراق بدهی دولتی، تعداد ۴ بانک سفارش‌های خود را در مجموع به ارزش ۱۰.۱ هزار میلیارد ریال در سامانه‌های بازار بین‌بانکی ثبت کردند و وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز با فروش ۵.۵ هزار میلیارد ریال از اوراق اراد۴۵ با نرخ بازده تا سررسید ۲۰ درصد موافقت کرد. 

همچنین سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی در فرآیند خارج از حراج و از طریق بورس در حدود ۱۱.۱ هزار میلیارد ریال اوراق اراد۴۲ با نرخ بازده تا سررسید ۲۰ درصد، ۶.۳ هزار میلیارد ریال اوراق اراد۴۳ با نرخ بازده تا سررسید ۲۱ درصد و ۲.۳ هزار میلیارد ریال اوراق اراد۴۵ را در نرخ‌های کشف شده در حراج خریداری کردند.  

در این گزارش به موافقت وزارت امور اقتصادی و دارایی روز یکشنبه ۲۶ مرداد با فروش ۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق اراد۴۶ با نرخ بازده تا سررسید ۲۱.۵ درصد در فرآیند خارج از حراج به یک شرکت تامین سرمایه اشاره شده است که به این ترتیب در مجموع طی هفته جاری ۴۵.۲ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولت توسط بانک‌ها، نهادهای مالی و سایر سرمایه‌گذاران خریداری شد.

 مرحله سیزدهم حراج اوراق بدهی دولتی جهت فروش به بانک‌ها، موسسات اعتباری غیربانکی صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های بیمه‌ای و شرکت‌های تأمین سرمایه را در روز سه‌شنبه ۴ شهریورماه ۱۳۹۹ اجرا می‌کند. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *