آگوست 15, 2022
۵۵۰ اصله درخت خرما در  دلگان در آتش سوخت

۵۵۰ اصله درخت خرما در دلگان در آتش سوخت

[ad_1]

آسا داودی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اثر این آتش سوزی که وزش باد بر شدت آن افزوده است نخلستان روستای گزگر طعمه حریق شده است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه دسترسی به محل حادثه آتش سوزی با خودروهای آتش نشانی میسر نبود در نهایت با تلاش آتش نشانی دهیاری چاه خدابخش و شهرداری گلمورتی درحال مهار شدن است.

شهردار گلمورتی مرکز شهرستان دلگان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آتش سوزی‌ یکی از نخلستان‌های روستای گزگر که از پیش از ظهر امروز آغاز شده، به دلیل وزش باد همچنان ادامه دارد. 
جان‌محمد دینارزهی افزود: تلاش برای مهار کامل این آتش سوزی ادامه دارد تا از سرایت آتش به سایر نخیلات کشاورزی این روستا جلوگیری شود.

وی  ادامه داد: با توجه به درخواست اهالی این روستا و کشاورزان، یک دستگاه خودرو برای اطفا آتش سوزی به محل حادثه اعزام شده است. 

شهردار گلمورتی اضافه کرد: با توجه به حجم آتش از یک طرف و وزش باد از سوی دیگر، نیاز به کمک خودروهای آتش‌نشانی از دهیاری‌های مجاور و در صورت نیاز از شهرستان‌های مجاور است. 

وی با بیان اینکه تاکنون نخل‌های زیادی طعمه حریق شده است، گفت: علت حادثه آتش سوزی هنوز مشخص نیست و کارشناسان امر درحال بررسی هستند. 

دینارزهی با بیان اینکه آتش سوزی خارج از محدوده ماموریت شهرداری گلمورتی است، خاطرنشان کرد: با این وجود تا زمان اطفا کامل حریق نخلستان‌های روستای گزگر، خودرو آتش‌نشانی شهرداری گلمورتی در محل حضور دارد. 

به گزارش خبرنگار ایرنا یک دستگاه خودرو آتش‌نشانی از دهیاری روستای چاه خدابخش شهرستان دلگان به همراه یک دستگاه خودرو از شهرداری گلمورتی در حال تلاش برای اطفا حریق نخلستان گزگر هستند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.