اکتبر 26, 2021
۶۵ طرح حوزه تعاون در خراسان رضوی آماده افتتاح شد

۶۵ طرح حوزه تعاون در خراسان رضوی آماده افتتاح شد

[ad_1]

محمد سنجری روز سه‌شنبه در آستانه هفته تعاون در جمع خبرنگاران افزود: این طرحها که در مجموع بیش از ۶۵۰ فرصت شغلی در خراسان رضوی را ایجاد کرده‌اند، به صورت متمرکز از طریق ویدئو کنفرانس طی هفته تعاون به بهره برداری می‌رسند.  
وی ادامه داد: استان خراسان رضوی با دارا بودن هفت هزار و ۲۱۷ شرکت تعاونی اکنون از نظر تعداد تعاونی‌ها، رتبه دوم در کشور را داراست و در حال حاضر چهار میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در این استان عضو این تعاونی‌ها هستند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: شرکت‌های تعاونی تاکنون برای ۱۱۵ هزار و ۴۶۰ نفر در این استان اشتغالزایی داشته‌اند.
وی تعاونیهای خراسان رضوی را  برخوردار از ۱۶ گرایش اعلام کرد و افزود: هم‌اکنون  ۳۴ درصد تعاونی‌ها در بخش خدمات، ۳۳ درصد در بخش کشاورزی و ۱۴ درصد در بخش صنعت فعال هستند.
سنجری ادامه داد: ۶ درصد از تعاونی‌های استان خراسان رضوی در بخش مسکن، ۲ درصد در بخش حمل و نقل و بقیه در سایر حوزه‌ها فعالیت دارند.
وی گفت: در حوزه بانوان هم اکنون ۶۰۱ تعاونی در استان خراسان رضوی  با سرمایه ۵۰ میلیارد ریال  فعال است که در مجموع بیش از هفت هزار و ۷۲۰ فرصت شغلی ایجاد کرده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی افزود: پارسال ۲۷۲ تعاونی با بیش از پنج هزار و ۵۸۰ عضو در این استان تشکیل شد که ۷۲ میلیون دلار صادرات کالا به کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق، روسیه و اسپانیا داشته‌اند.
وی توجه به روستاها و “طرح روستا تعاون” را یکی از اقدامات حوزه تعاون در خراسان رضوی ظرف دو سال اخیر عنوان و بیان کرد: تاکنون ۱۴۱  طرح روستا تعاون در روستاهای استان تشکیل شده است.
سنجری گفت: در حوزه معین‌های اقتصاد مقاومتی تاکنون ۲۶ تعاونی به عنوان معین اقتصاد مقاومتی در خراسان رضوی  فعالیت می‌کنند که بدین طریق ۱۷۸ پروژه توانمندسازی در حال انجام است.
وی افزود: تعیین تکلیف تعاونی‌های راکد از دیگر برنامه های حوزه تعاون است که از سال گذشته تاکنون ۵۰۰ تعاونی راکد در خراسان رضوی منحل شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با بیان اینکه برنامه‌های امسال هفته تعاون با توجه به شیوع کرونا محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از بستر فضای مجازی انجام خواهد شد، ادامه داد: افتتاح شرکت‌های تعاونی و تجلیل از تعاونی‌های برتر و قدردانی از زحمات ۱۹ تعاونی از مهم‌ترین این برنامه‌ها به شمار می‌رود.
۱۳ شهریور در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران “روز تعاون” نامگذاری شده و از این روز تا ۱۹ شهریور ماه  “هفته تعاون” است. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *