نوامبر 26, 2020
۶۶ میلیارد ریال برای سرعت بخشی به پروژه‌های آبرسانی بوشهر اختصاص یافت

۶۶ میلیارد ریال برای سرعت بخشی به پروژه‌های آبرسانی بوشهر اختصاص یافت

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز پنجشنبه در نشست شورای آب استان بوشهر افزود: همچنین برای سرعت بخشی در تکمیل طرح فاضلاب بوشهر ۳۰ میلیارد تومان اعتبار از محل  اعتبارات سفر استانی رئیس جمهوری به استان مصوب شد که بزودی ابلاغ و از این طریق مطالبات پیمانکاران پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: با اجرای پروژه‌های مختلف تابستان امسال را تاکنون بدون تنش آبی و با مشکلات کمی پشت سر گذاشته‌ایم البته به این معنی نیست که در بعضی از مناطق هیچ کمبود آبی نداشته‌ایم.

استاندار بوشهر اظهار داشت: با وجود همه کمبودها و محدودیت‌ها تلاش‌های مهم در اجرای طرح‌های آبرسانی انجام شد که نقشی مهم در تامین آب شهرها و روستاها داشته‌است.

وی ادامه داد: ممکن است برخی از مناطق دارای کمبودهایی در تامین آب آشامیدنی باشند ولی تاکنون تنشی در حوزه آب گزارش نشده و انتظار می‌رود با تکمیل طرح‌های آبرسانی تامین آب آشامیدنی در شهرها و روستاهای استان بوشهر به وضعیت پایداری برسد.

گراوند گفت: در گذشته بویژه در برخی مناطق جنوب شهر بوشهر با تانکر آبرسانی انجام می‌شد اما امروز با اجرای طرح‌های آبرسانی این مشکل برطرف شده‌است.

وی یادآور شد: در بررسی اجرای طرح‌های آب منطقه‌ای بوشهر از جمله پروژه آبیاری نوین در ۲۴۰۰ هکتاری نخیلات سعدآباد نیز امسال ۳۷ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: تابستان امسال با گرمای شدید آن بدون هیچ بحران و تنش آبی در حال گذر است.

عبدالحمید حمزه پور افزود: با وجود افزایش مصرف آب و پای‌کار بودن مجموعه کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان، پشتیبانی استاندار بوشهر و مدیران دستگاه‌های اجرایی، همراهی اصحاب رسانه در اطلاع رسانی و مشارکت فعال و همه جانبه مردم و مشترکان آب، سبب شد هیچ تنش آبی در استان ثبت نشود هر چند کمبودهایی وجود دارد.

وی ادامه داد: گرمای بی‌سابقه و از سوی دیگر شرایط کرونایی زمینه افزایش مصرف آب آشامیدنی را فراهم کرد به‌گونه‌ای که بین ۲۰ تا ۳۰ درصد در شهرها و روستاها مصرف آب به سبب رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا افزایش یافته‌است.

حمزه‌پور گفت: ممکن است برخی مناطق برای تامین آب دارای مشکل باشند ولی در تابستان گرم استان بوشهر تاکنون به بحران نرسیده‌ایم که از همراهی مردم استان بوشهر قدردانی می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح آبرسانی تنگ سدر در دشتی بیان کرد: ۱۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح آبرسانی تنگ سدر دشتی اختصاص یافته که با اجرای این طرح مشکل آب مناطق مختلف شهرستان دشتی و تنگستان برطرف می‌شود.

حمزه‌پوربا اشاره به اجرای خط انتقال آب سیراف – جم گفت: برای سرعت بخشی در اجرای این طرح با پیگیری استاندار بوشهر، ۳۰ میلیارد تومان بزودی ابلاغ می‌شود که نقشی مهم در تکمیل این پروژه در تامین آب آشامیدنی مردم این شهرستان‌ها دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهراز تامین تسهیلات ۱۰۰ میلیارد تومانی برای سرعت بخشی در اجرای طرح آب شیرین‌کن سیراف جم خبر داد و افزود: پیگیری‌هایی برای پیش‌خرید آب تولیدی از این پروژه انجام شده و به زودی تامین اعتبار می‌شود که نقش مهمی در سرعت بخشی آن دارد.

وی گفت: برای سرعت بخشی در روند اجرای پروژه آب شیرین کن ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر مشکل خط برق آن با پی گیری استاندار و دستور وزیر نیرو برطرف شد و روند اجرای پروژه به خوبی در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر اضافه کرد: با بهره‌برداری از پروژه آب شیرین‌کن ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر مشکل دیرینه آب آشامیدنی بوشهر برای همیشه برطرف می‌شود.

وی یادآور شد: در اجرای آب شیرین کن ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر افزون بر ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام می‌شود که افتتاح و تکمیل آن بر اساس وعده سرمایه‌گذار اوایل سال آینده و قبل از فصل تابستان است.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *