سپتامبر 27, 2022
۶ خانه هلال در بردسیر کرمان تقویت و تجهیز شد

۶ خانه هلال در بردسیر کرمان تقویت و تجهیز شد

[ad_1]

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، حسین نامجو با اشاره به تقویت ۶ خانه هلال در روستاهای لاله زار، گلزار، نگار، ده لرز، محمودآباد و ماهونک افزود: تجهیز خانه های هلال با هدف جذب، آموزش و ساماندهی روستاییان برای گسترش فعالیت‌های امدادی، عام المنفعه و بشر دوستانه بوده است. 

وی با تاکید بر تعامل بیشتر روسای خانه‌های هلال با جمعیت هلال احمر افزود: توانمندسازی روستاییان در زمینه تشکیل و راه اندازی تیم های امداد و نجات روستایی و ترویج خدمات عام المنفعه در سطح روستاها و مراکز شهرها از اهداف راه اندازی خانه هلال محسوب می‌شود. 

سرپرست جمعیت هلال احمر بردسیر با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی ویژه اعضای خانه های هلال با رعایت پروتکل های بهداشتی عنوان کرد: تقویت خانه‌های هلال در بخش ها، روستاها و مراکز شهرها موجب آمادگی بیشتر و توانمندسازی جوامع محلی برای مقابله و کاهش آسیب های ناشی از حوادث طبیعی و غیرطبیعی است. 

وی ضمن قدردانی از همکاری و تلاش های داوطلبانه روسای خانه های هلال تصریح کرد: اهمیت حضور افرادی با مهارت های امدادی در زمان وقوع حادثه در روستاها و مکان های دور از مرکز شهرستان، نقش مهمی در کاهش خسارات و تلفات جانی ناشی از حوادث دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.