نوامبر 27, 2022
۷۰ درصد عامل افزایش شیوع کرونا در عجب شیر دورهمی‌ها است

۷۰ درصد عامل افزایش شیوع کرونا در عجب شیر دورهمی‌ها است

[ad_1]

عادل اصغرپور روز پنجشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان عجب شیر افزود: برگزاری هرگونه مراسم تجمعی جرم بوده و علیه متخلفان اعلام جرم و برخورد قانونی جدی صورت خواهد گرفت.

فرماندار شهرستان عجب شیر افزود: برای کاهش ترددها ، تجمعات و ارتباط بین افراد از روز شنبه اول آذرماه به مدت ۲ هفته سطح هشدار قرمز در این شهرستان اعلام می‌شود.

وی اظهار داشت: با توجه به ادامه روند افزایش شیوع مبتلایان و بستری ها و فوت شدگان بیماری کرونا در شهرستان عجب شیر و لزوم اعمال و اجرای محدودیت‌های مصوبه از سوی ستاد ملی صنوف گروه‌ یک بدون تعطیلی فعالیت خود را ادامه می دهند و صنوف گروه های ۲ ، ۳ و ۴ تعطیل خواهند بود.

فرماندار عجب شیر از اعمال محدودیت ورود ماشین های غیر بومی توسط نیروی انتظامی از مبادی ورودی اصلی شهر خبر داد و افزود: در این مدت تردد خودروهای غیربومی به شهرستان ممنوع است و متخلفان با جرایم سنگین تا ۱۰ میلیون ریال مواجه خواهند شد.

فرماندار شهرستان عجب شیر با بیان اینکه بازرسان همه روزه باید از ادارات، بانک ها و واحدهای صنفی بازرسی کنند، افزود: استفاده از ماسک در ادارات و اماکن عمومی توسط کارکنان ضروری است.

 وی به آماده‌باش اورژانس و سازمان‌های امدادی و عملیاتی اشاره کرد و گفت: تمام محدودیت‌ها با هدف مدیریت گسترش شیوع مصوب شده و در صورت ساده‌انگاری یا بی‌توجهی ممکن است با فاجعه بزرگ و خسارت‌های سنگین مالی و جانی برای شهروندان روبرو شویم.

فرماندار شهرستان عجب شیر گفت: فعالیت تمامی مراکز آموزشی به طور کامل تعطیل خواهد بود و تنها نفراتی که برای حفاظت فیزیکی بحث سیستم هواساز و سامانه الکترونیکی ضروری است حضور خواهند داشت.

وی گفت: اداره تبلیغات اسلامی باید با هماهنگی هیات های مذهبی از برگزاری هرگونه مراسم دینی مذهبی و تحریم در آرامستان ها مساجد و حسینیه ها و منازل جلوگیری کند.

نماینده عالی دولت در عجب شیر در پایان ضمن قدردانی از اعضای ستاد و همکاری صنوف و شهروندان عجب شیر در رعایت مصوبات ستاد مبارزه با کرونا، خاطرنشان کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب ستاد مقابله با بیماری کرونا را در خصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فصل الخطاب دانسته اند ما نیز باید در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در قطع زنجیره این ویروس منحوس مشارکت جدی داشته باشیم .

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *