دسامبر 2, 2022
۸۵ درصد دانش آموزان قزوینی عضو شبکه شاد هستند

۸۵ درصد دانش آموزان قزوینی عضو شبکه شاد هستند

[ad_1]

حسنعلی اصغری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:ستادملی مدیریت و مقابله با کرونا هر تصمیمی درباره‌ تعطیلی مدارس و کلاس‌های درس بگیرد ما تابع آن هستیم .
وی اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا تمامی مدارس استان اعم از دولتی و غیردولتی، آموزشگاه‌های زبان و علمی آزاد و کلاس‌های کنکور به مدت یک هفته تعطیل است.
اصغری با بیان اینکه مدرسه تعطیل  است اما آموزش تعطیل نمی شود،افزود: معلمان مدارس با تمام قدرت و توان به فعالیت های آموزشی را در شبکه شاد ادامه می‌دهند و مدبران مدارس نظارت کامل بر برنامه های درسی دانش آموزان دارند .
این مسوول با بیان اینکه با توجه به شرایط حاکم بخشی از آموزش‌های دانش آموزان به صورت غیرحضوری انجام می‌شود، تصریح کرد: شبکه شاد بستری برای آموزش مجازی و امکان حضور و غیاب دانش آموزان، پخش زنده و ایجاد بخش تکالیف را فراهم کرده است .
اصغری هزینه استفاده از شبکه شاد را رایگان اعلام کرد و گفت: در مناطقی که دانش آموزان به اینترنت و امکانات شبکه شاد دسترسی ندارند، از طریق شبکه آموزش سیما و بسته‌هایی که برای دانش آموزان تدارک دیده شده آموزش ها را دنبال می کنند.
وی اضافه کرد: هیچ کسی نباید از آموزش بی بهره باشد و باید از درس نامه‌هایی که به صورت محتوای الکترونیکی شامل فلش و سی دی، آماده شده است، استفاده کند.
وی تاکید کرد: محتواهای آموزشی مورد نیاز دانش آموزان در دوره‌های تحصیلی و پایه‌های مختلف در شبکه شاد بارگزاری شده و دانش آموزان می‌توانند از آن استفاده کنند.
اصغری خاطر نشان کرد: محتوای تولید شده از سوی معلمان در شبکه شاد  هم روزانه از سوی مدیران و مسوولان مربوطه، کنترل می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین افزود: در مناطق روستایی که تراکم دانش‌آموزی کمی دارند و معلمان ساکن منطقه هستند، کلاس‌های درس با رعایت موازین بهداشتی بصورت کاملا حضوری برگزار می‌شود.
استان قزوین دارای ۲۵۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است .

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *