اکتبر 23, 2020
۸۵ درصد دانش آموزان قزوینی عضو شبکه شاد هستند

۸۵ درصد دانش آموزان قزوینی عضو شبکه شاد هستند

حسنعلی اصغری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:ستادملی مدیریت و مقابله با کرونا هر تصمیمی درباره‌ تعطیلی مدارس و کلاس‌های درس بگیرد ما تابع آن هستیم .
وی اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا تمامی مدارس استان اعم از دولتی و غیردولتی، آموزشگاه‌های زبان و علمی آزاد و کلاس‌های کنکور به مدت یک هفته تعطیل است.
اصغری با بیان اینکه مدرسه تعطیل  است اما آموزش تعطیل نمی شود،افزود: معلمان مدارس با تمام قدرت و توان به فعالیت های آموزشی را در شبکه شاد ادامه می‌دهند و مدبران مدارس نظارت کامل بر برنامه های درسی دانش آموزان دارند .
این مسوول با بیان اینکه با توجه به شرایط حاکم بخشی از آموزش‌های دانش آموزان به صورت غیرحضوری انجام می‌شود، تصریح کرد: شبکه شاد بستری برای آموزش مجازی و امکان حضور و غیاب دانش آموزان، پخش زنده و ایجاد بخش تکالیف را فراهم کرده است .
اصغری هزینه استفاده از شبکه شاد را رایگان اعلام کرد و گفت: در مناطقی که دانش آموزان به اینترنت و امکانات شبکه شاد دسترسی ندارند، از طریق شبکه آموزش سیما و بسته‌هایی که برای دانش آموزان تدارک دیده شده آموزش ها را دنبال می کنند.
وی اضافه کرد: هیچ کسی نباید از آموزش بی بهره باشد و باید از درس نامه‌هایی که به صورت محتوای الکترونیکی شامل فلش و سی دی، آماده شده است، استفاده کند.
وی تاکید کرد: محتواهای آموزشی مورد نیاز دانش آموزان در دوره‌های تحصیلی و پایه‌های مختلف در شبکه شاد بارگزاری شده و دانش آموزان می‌توانند از آن استفاده کنند.
اصغری خاطر نشان کرد: محتوای تولید شده از سوی معلمان در شبکه شاد  هم روزانه از سوی مدیران و مسوولان مربوطه، کنترل می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین افزود: در مناطق روستایی که تراکم دانش‌آموزی کمی دارند و معلمان ساکن منطقه هستند، کلاس‌های درس با رعایت موازین بهداشتی بصورت کاملا حضوری برگزار می‌شود.
استان قزوین دارای ۲۵۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است .Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *