دسامبر 2, 2022

2011 ده بزرگترین حوادث به یاد ماندنی ترین

[ad_1]

چه شد که بزرگترین رویداد از سال 2011 ؟ این سونامی ژاپن, ایالات متحده یا اروپا بحران بدهی و یا مرگ اسامه بن لادن, کیم جونگ ایل, معمر قذافی و یا حتی استیو جابز? یا آن چیز دیگری است ؟

در یک سال که در آن جمعیت جهان به 7 میلیارد دلار (31 اکتبر), سال میلادی MMXI نشان داده است کمتر از اعتیاد به مواد مخدره, درام و تراژدی از ما به دیدن استفاده می شود. شاید از نظر وقاحت زیر ده وقایع می تواند در نظر گرفته شود (در جهت معکوس ‘شمارش معکوس’ به ترتیب اهمیت) بزرگترین, به یاد ماندنی ترین:

شماره ده – ناسا شاتل فضایی برنامه به این نتیجه رسیدند

آتلانتیس’ آخرین پرواز STS-135, نتیجه نهایی ماموریت ناسا, شاتل فضایی برنامه زمانی که آن زمین در مرکز فضایی کندی در جولای 21. 135 ماموریت پرواز بین سال های 1981 تا 2011. علاوه بر آن راه اندازی از فضا پروب ماهواره ها و ایستگاه فضایی بین المللی, برنامه به یاد ماندنی ترین میراث ممکن است متاسفانه بود چلنجر 1986 و 2003 کلمبیا بلایای طبیعی است.

شماره نه – دوقلو حملات تروریستی در نروژ

جهان شوکه شده است که آن را می آموزد از 76 نفر به طور همزمان حملات در اسلو و جزیره Utoya در ژوئیه 22. آنچه که طراحی شده توسط تروریست به تقسیم این کشور در واقع جزء آن-در آن غم و اندوه است. آن را وادار بسیاری از دموکراسی به تجدید نظر در رویکرد خود را به عدالت برای چنین شرایطی است.

شماره هشت – استیو جابز

در حالی که مرگ استیو جابز (5 اکتبر) محدودتر است به اهمیتی که در مقایسه با دیگر مهم رویدادهای جهان در سال وجود ندارد, سوال, تاثیر چنین مرگ و در نتیجه زندگی خود را تا به حال در سراسر جهان است. میلیون ها نفر از ادای احترامات نوشته شده به عنوان جهان با ابراز تاسف از عبور از یک فن آوری نابغه است.

شماره هفت شاخ آفریقا قحطی

سومالی اتیوپی و کنیا هستند entrapped در قحطی موثر بر معیشت نزدیک به 15 میلیون نفر; بدترین در 30 تا 60 سال است. های مختلف سازمان با هم کار کنند در مشکل مناطق برای کمک به آنها می تواند به ترویج گرفتاری این فوق العاده ضعیف تا نسبتا ثروتمند جهان غرب. این بحران sickens چند چاشنی عدالت اجتماعی مفسران برای اندازه مطلق از قحطی و ویرانی حاصل و مقایسه بی تفاوتی جهان پاسخ.

شماره شش – معمر قذافی کشته شد

گزارش از 20 اکتبر مرگ دیکتاتور لیبی جریان به سالن اتاق. این پیروزی نه تنها برای مردم محلی اما برای دموکراسی و امید برای منطقه و بیشتر جهانی است. فقط دو ماه قبل از آن در طول نبرد طرابلس, لیبی شورشیان سرنگون Gadaffi رژیم ،

شماره پنج – کره شمالی “رهبر عزیز” کیم جونگ ایل درگذشت

در دسامبر 17, دیکتاتور کره شمالی کیم جونگ-ایل می میرد از یک حمله قلبی در سن 69. اخبار معافیت به آرامی بیش از تلویزیون ملی و فیلتر به جامعه بین المللی در عرض 48 ساعت به عنوان بسیاری از شستشوی مغزی کره شمالی اتباع وارد شدید عزاداری. به زودی مطرح جانشین ظهور: Kim Jong-Il جوانترین پسر کیم جونگ سازمان ملل متحد. این رویداد باعث گسترده علاقه و نگرانی منطقه ای و تهدیدات جهانی به دلیل بی ثباتی سیاسی. یک میلیون نسل کشی و یک میلیون ارتش قوی هستند legacies of Kim Jong-Il.

شماره چهار – ما از بحران بدهی ،

در اواخر ماه جولای به اوج از 30 سال در حال رشد بدهی همراه با عواقب ناشی از بحران مالی جهانی سال 2008 را می بیند ایالات متحده روز از ورشکستگی; در نتیجه رئیس جمهور باراک اوباما مهندسان کنترل بودجه عملسال 2011 به قوه مقننه. دولت ایالات متحده اوراق قرضه است کاهش داد و برای اولین بار در کشور از تاریخ ،

شماره سه – اسامه بن لادن کشته شد

آنچه که مسلما بزرگترین رویداد سال 2011 برای قدر مطلق یک تروریست را مخرب میراث شاید بزرگترین تاثیر را در سراسر جهان بیش از امور در دهه اول قرن 21 است نهایی در مارس 1. مرگ بن لادن به ارمغان می آورد یک فوران احساسات در سراسر جهان به طور قابل توجهی ماه قبل از سالگرد 10 از 11 سپتامبر 2001 حملات.

شماره دو – قریب الوقوع سقوط یورو

اقتصاد یونان و ایتالیا در میان دیگران به شدت کشش و پایداری یورو. اهمیت سیاسی و اصلاحات اقتصادی در حال ساخته شده به عنوان یورو سیستم teeters در آستانه فروپاشی آن را تهدید می کند به کشیدن جهان را به یک رکود طولانی مدت.

شماره یک – زلزله ژاپن و سونامی پس از آن

مارس 11, 14:46hrs (استاندارد ژاپن زمان) 9.1 قدر توهوکو زیراب megathrust زلزله با epicentre 70 متر از زمین خشک و نسبتا کم عمق در زیر آب تا عمق 32 متر, بازدید از سرزمین اصلی ژاپن از طریق یک سونامی در مدت کوتاهی پس از. بزرگترین ثانویه تاثیر در سندای و فوکوشیما, نیروگاه هسته ای, آغاز طولانی ملی هسته ای اضطراری است. در یک برآورد اقتصادی هزینه US$235 میلیارد بانک جهانی نرخ آن گران قیمت ترین فاجعه طبیعی در تاریخ ثبت شده. تقریبا 16000 نفر می میرند تقریبا از 6000 نفر مجروح شده و برخی از 3,600 ذکر شده هنوز هم از دست رفته از 18 استان. به طور قابل توجهی این زلزله شیفت زمین دقیقهای خود محور.

© 2011 S. J. Wickham.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *