آگوست 18, 2022

Andreas پاپاندرو: “مرد سرنوشت”

[ad_1]

در Andreas پاپاندرو: ساخت یک یونانی دموکرات و سیاسی Maverick (I. B. Tauris, 256 صفحه 49 دلار و پوند 30) استن Draenos به تصویر می کشد یک مرد پاره بین هویت ملی علمی یا مشاغل سیاسی و یک رابطه پیچیده با محبوب خود سیاستمدار ، این quandaries از پاپاندرو (1919-96) هستند ماهرانه در هم آمیخته به زمینه سیاسی مربوط به ایالات متحده و یونان در طول جنگ سرد ، Draenos که دارای مدرک دکترا در رشته علوم سیاسی از دانشگاه یورک (تورنتو) به من می گوید پاپاندرو خود را در نهایت پاسخ در پرسشنامه: “من علاقه اول بود در عمل سیاست است.” اگر او نمی تواند انجام دهد که او می خواهد یک دانشگاهی و عدم است که “او خواهد قایقرانی بروید.”

تمرکز در اوایل سال Andreas’ زندگی Andreas پاپاندرو یک دهیم نوشته شده tour de force که می تواند مورد بررسی از زوایای مختلف. با تشکر از دکترین ترومن, راه اندازی در سال 1947 در ابتدا به حمایت از یونان و ترکیه در مهار اتحاد جماهیر شوروی و آمریکا و تندروها تا به حال تاثیر بسیار زیادی در یونانی سلطنت نظامی و در پیری جورج پاپاندرو Andreas’ ایدئولوژیک میانه پدر که می تواند در حفظ و کمونیست ها در خلیج. در واقع در سال 1966 انتخابات در برابر پسرش خواسته جورج کار با مجلل و نیروهای آمریکایی و جعلی با لینک غالب جناح راست افراطی حزب بود که به دنبال آن ایالات متحده-حمایت کودتا.

هنگامی که تجزیه و تحلیل Andreas’ تصمیم گیری از جمله شکاف خود را با به خطر انداختن پدر در اواسط دهه 1960 یکی وارد عرصه psychobiography. Draenos که مشغول به کار به عنوان یک مورخ برای سال های بسیاری در Andreas پاپاندرو بنیاد و می دانست که نخست وزیر سابق شخصا به وضوح می داند که در این خار منطقه مورد نقد و “روان” مورخ باید چوب به حقایق و جلوگیری از حدس و گمان است.

خود شاهد ناتوانی جنبش مقاومت علیه فاشیسم در یونان به عنوان یک جوان ممکن است یکی از عوامل است که منجر Andreas برای مهاجرت به ایالات متحده است. نیز وجود دارد دیگر “دردناک حل نشده درگیری” به شرح حال, یادداشت ها بدون رفتن هر بیشتر. Andreas اختصاص داده شده خود را به یک موفقیت حرفه ای علمی تحسین توسط روشنفکران مانند John Kenneth Galbraith. او تابعیت آمریکایی در سال 1944 و ازدواج خود را به آمریکا مارگارت شعار سمان جدید خود را به هویت ملی. دو سال قبل از عروسی آندریاس به او گفت که او احساس “غربت [for Greece]اما هیچ تمایلی به بازگشت.”

در حالی که ریاست یک گروه در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی این امر روشن شده است که Andreas بود, در واقع, سیاسی “مرد عمل” او در ابتدا نمی خواست برای تبدیل شدن به. با توجه به قانون تصویب شده در سال 1950 همه اساتید در ایالت کالیفرنیا به حال به ثبت نام یک ضد کمونیست وفاداری سند که شامل یک بند نیاز به آنها را به اطلاع دانش آموزان خود را’ سیاسی proclivities. چت موفق به مقابله با ارتجاعی قانونگذاران در حالی که حمایت از همکاران خود را که از کار اخراج شده و خود را به دست آورد مشاغل از طریق اقدامات قانونی. در ضمن Andreas خود رای دادند در برابر قانون است. مانند پدرش او نشان داد که رنگ واقعی خود را به عنوان یک پراگماتیست; اما بر خلاف جورج پاپاندرو پسر نداشت متوسط است.

Draenos به یاد می آورد که چگونه جورج به وضوح اعلام حمایت خود را از دکترین ترومن در مقاله منتشر شده توسط مجله امورخارجہ. Andreas برای خود هرگز صحبت رسمی در مورد این موضوع اما زمانی که او برای اولین بار رای دادند و در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 1948 خود را نامزد بود و جناح چپ هنری والاس که ترک ترومن کابینه دقیقا به این خاطر که او به مخالفت با دکترین ترومن. با این وجود در حالی که ایالات متحده کمک هزینه های تحقیقاتی به تست آب ناخودآگاه و یا آگاهانه و احتمالا وارد یونانی سیاست Andreas تصمیم به دنبال یک بیشتر عمل گرا متوسط موضع برای حداقل دو آشکار دلایل.

اولا او به جا دولت آمریکا ادراک او: Andreas آمریکایی بود که می تواند جایگزین پدر خود رهبری مرکز اتحادیه. در مرحله دوم او پسر پدر بزرگ یونانی سیاست “یک شی از [Andreas’] از خود گذشتگی” بلکه یک “برکت و رحمت مخلوط” و یا به عبارت دیگر “یک رقیب برای تحت الشعاع قرار دادن به عنوان به خوبی به عنوان یک مدل برای شبیه سازی.” همانطور که انتظار می رود وجود دارد حسادت. کانستنتینز Mitsotakis آینده لیگ برتر که انتظار می رود جورج پاپاندرو جانشین توصیف Andreas به عنوان یک “arriviste“بود که “بهره برداری از پدرش است.” برخی او را به نام یک آمریکایی در حالی که دیگران مشکوک او همچنین سیا جاسوسی.

اما در خط یونانی را مردسالار جامعه جورج که همیشه دیده می شود پسر خود را به عنوان کامل فرزندی جانشین به عنوان سر سلسله او تاسیس سعی در فریب او را از ایالات متحده است. ما کشف عاطفی انسان مستعد ابتلا به علائم روان مربوط به گذشته مشکل خود را در کشور محل تولد. در سال 1953 به عنوان مثال Andreas وحشتناک رنج می برد فک درد زیر یک خانواده ریونیون در آتن. در موارد دیگر او روده شرایط و حتی یک بیماری تهدید کننده زندگی.

پدر او پس از انتخابات به عنوان برتر در سال 1964 Andreas به پارلمان انتخاب شد و تبدیل شد, معاون نخست وزیر. او بازگشت خود به آمریکا گذرنامه و تغییر روایت خود را بالا بردن ترس او از تبدیل شدن بیش از حد دور به لحاظ سیاسی از پدرش فوتبال سیاست است. یکی از Andreas’ امضا شعار بود “یونان برای یونانیان” که به نظر می رسید حس را در کشور بود که در زیر ابتدا انگلیس و سپس آمریکا سرپرستی پس از جنگ جهانی دوم است.

Andreas’ “اجتماعی-اصلاح گرا ناسیونالیسم” استدلال می کند Draenos نیز در هماهنگی با خود بار پس از صدها نفر از هزاران نفر از یونانی ها بوده است, خروج از کشور, که در آن “یک حس از خود بیگانگی” غالب شد. Andreas’ گفتمان جدید که به او کمک کرد تا بازگشت خود را به ریشه های یونانی شامل 1940s’ مقاوم در برابر کمونیست شبه نظامیان که حذف شده بود از محافظه کار استقرار روایت. این روزها زمانی که گروه ارتجاعی فجر طلایی است که اعضای پارلمان یونان با استفاده از همان کلمات به تحریک ضرب و شتم از خارجی ها Andreas’ شعار نامناسب برای تلفن های موبایل. متاسفانه ناسیونالیسم تبدیل به یک نیروی افراطی سازمان است.

در پایان Andreas بود “آمریکایی” شریک زندگی در دوران جنگ سرد. او به مخالفت آمریکا با طرح تقسیم قبرس بین یونانیان و ترکها و در حالی که یک ناسیونالیست او معقول اعتقاد بر این است که به عنوان Draenos به من می گوید “بهترین بهره را از اصطلاح یونانی بود به نگه داشتن قبرس مستقل و متحد است.” همچنین در دیدن مداخله یونانی ایجاد و دولت آمریکا به عنوان تهدید واقعی – به جای اتحاد با کمونیست ها -Andreas خود نشان می دهد و نه به پسر جورج انتظار داشتند به جای او.

Andreas بود به عنوان Draenos آن قرار می دهد “مرد سرنوشت”. در Gramscian نظر نخست وزیر سابق بود که “آقایان” که به نظر می رسد زمانی که هژمونیک طبقه حاکم است و دیگر مورد اعتماد شهروندان است. در سال 1974 او تاسیس اولین حزب سوسیال دموکرات در یونان نفوذ پاسوک. او اولین سوسیالیستی برتر منتخب در سال 1981.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.